top of page

ВЕЛИКА РЕСТАВРАЦІЯ:
НОВЕ ЖИТТЯ ГОСТИНОГО ДВОРУ 

 

Тривають: протиаварійні роботи
Презентація ВР-6.png
Зроблено

Гостинний двір має непросту долю. Цей монументальний торговий комплекс на Контрактовій площі на Подолі у Києві був зведений у 1809-1813 роках за проєктом Луїджі Руска. А наприкінці ХІХ століття - перебудований за проєктом Андрія Меленського. За сто років - знесений та відбудований заново за первісним проєктом Луїджі Руска архітекторкою Валентиною Шевченко (у 1983—1990 роках). У 2013 історичне місце намагалися перебудувати під звичайнісінький торговельний центр. Та силами небайдужих громадян 22 лютого 2014 року в Гостинному дворі припинилися всі будівельні роботи.

Тривалий час Гостиний двір знаходився в занедбаному стані. Будівля отримала значні ушкодження, інженерні системи зруйновані, а територія засмічена.

Презентація ВР-6.png
5e4e9f5fbc401.jpg

За ініціативою міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка Гостиний двір перейшов у сферу управління МКІП. 

З травня 2021 року Гостиний двір є пам’яткою національного значення (постанова Кабінету Міністрів України від 19 травня 2021 року № 506 «Про зміну категорії пам’яток культурної спадщини», охоронний номер 260097/1).

З 26 серпня 2021 року Гостинний двір знаходиться під державною охороною. 

Наразі триває процес порятунку та відновлення Гостиного двору як унікальної культурної пам'ятки в самому серці історичного Подолу. 

Презентація ВР-6.png

Яким буде відновлений Гостиний двір?

Яким саме буде Гостиний двір - вирішать містяни та фахівці (історики, реставратори, архітектори, урбаністи).  

Вперше в Україні історичне місце відреставрують з урахуванням потреб сучасних містян. Йдеться не тільки про ремонт будівлі, але і про нове життя всієї Контрактової площі.

Етапи відновдення

Вже зроблено:

Дослідження
Контрактової площі
Опитування киян щодо майбутнього історичного місця
Проєктний семінар “Гостиний двір: Фокус уваги - візія”

Дослідники громадської організації «Урбанина» вивчили Контрактову площу, проаналізували транспортні та людські потоки, а також типові маршрути, зробили історичний та архітектурний аналіз.

Усі кияни та мешканці Подолу окремо мали змогу висловити свої ідеї та пропозиції щодо майбутнього Гостиного двору. З результатами дослідження та опитувань можна ознайомитись за посиланням.

Архітектори, урбаністи, історики, культурні менеджери, громадськість, а також представники державної та міської влади обговорювали результати досліджень та працювали над шляхами розвитку й трансформації Гостиного двору. 

Створено
Робочу групу

Створено Робочу групу з питань розробки концепції розвитку Гостиного двору при МКІП.

Реставрація Гостиного двору - складний і кропіткий процес.

Він відбуватиметься у кілька етапів:

Термінові протиаварійні роботи

(триває)

Розробка концепції

(триває)

Створення проєкту реставрації

Реставраційні роботи

Презентація ВР-6.png
Запитання-Відповіді

Хто фінансуватиме відновлення та функціонування Гостиного двору?

Аварійний ремонт та реставрація будівлі будуть виконані за кошти державного бюджету. Планується, що в подальшому вже оновлений Гостиний двір буде утримувати себе сам за рахунок тих активностей, що в ньому відбуватимуться.

Що буде після відновлення Гостиного двору?

Гостиний двір має зберегти свою автентичність, і при цьому стати сучасним мультифункціональним мистецьким простором, що відповідає потребам киян та гостей столиці. Але яким саме він буде - вирішувати мають експерти та громадськість. Саме тому МКІП у партнерстві з ГО “Урбанина” проводять дослідження, опитування, зустрічі й обговорення, аби кожен зміг запропонувати своє бачення. 

Також при Міністерстві культури та інформаційної політики утворена робоча група, що має напрацювати фінальну версію концепції. До її складу входять представники МКІП та Подільської РДА, громадські активісти, фахівці з архітектури, мистецтва, реставраційних робіт тощо.

 

Хто буде замовником робіт з відновлення Гостиного двору?

Гостинний двір перебуває в управлінні МКІП. Його передано на баланс Національного заповідника “Софія Київська”, який виступатиме замовником робіт.

Чому МКІП забрав Гостиний двір в управління?

МКІП забрав Гостиний двір в управління, бо багато років з ним нічого не відбувалось, й історичне місце перетворювалось на руїни. Крім того, це об’єкт національного значення, що важливий не лише для Подолу і Києва, а й всієї України.

Презентація ВР-6.png
Новини

НОВИНИ

МКІП перетворить зруйнований Гостиний двір у Києві на сучасний громадський простір

За ініціативи Міністра культури та інформаційної політики України Олександра Ткаченка розпочався масштабний проєкт відновлення Гостиного двору в Києві. Вперше в Україні історичне місце відреставрують з урахуванням потреб сучасних містян. Йдеться не тільки про ремонт будівлі, але і про нове життя всієї Контрактової площі.

МКІП перетворить зруйнований Гостиний двір у Києві на сучасний громадський простір

17.11.21

МКІП залучає експертів до створення концепції Гостинного двору

При Міністерстві культури та інформаційної політики України створено Робочу групу з питань розробки концепції розвитку Гостиного двору. ЇЇ мета – узагальнити попередні напрацювання, результати опитувань та семінарів. До складу Робочої групи увійшли фахівці з урбаністики, містобудування, архітектури, реставрації, мистецтва тощо. Перші установчі збори відбулися 29 грудня. Усі проміжкові рішення робочої групи будуть прозорими та відкритими для громадськості.

В грудні розпочнуться протиаварійні роботи в Гостиному дворі в Києві

Вже в грудні розпочнуться протиаварійні роботи в Гостиному дворі в Києві. Про подальшу долю історичного місця розповів Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики.

30.11.21

У Гостиному дворі розпочались протиаварійні роботи

У Гостиному дворі у Києві розпочалися протиаварійні роботи. В першу чергу будуть проведені роботи з укріплення будівлі, що роками знаходилась в занедбаному стані.

30.12.21

Експертиза надала позитивний висновок на проєктно-кошторисну документацію на першочергові протиаварійні роботи у Гостиному дворі. Найближчим часом Національний заповідник «Софія Київська», що є балансоутримувачем будівлі, обере виконавця цих робіт через переговорну  процедуру закупівлі. Протиаварійні роботи розпочнуться вже у грудні 2021 року та триватимуть близько 3 місяців. Загальна кошторисна вартість будівництва станом на 17 грудня 2021 року складає 37 млн 896 521 тис. грн.

Державна експертиза надала позитивний висновок на проєкт протиаварійних робіт у Гостиному дворі

20.12.21

У Гостиному дворі тривають протиаварійні роботи

Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики, відвідав майданчик, де йдуть роботи з відновлення Гостиного двору. Це останній об’єкт, на якому фактично почались роботи у межах «Великої реставрації» цього року.

31.12.21
30.12.21

Протиаварійні роботи у Гостиному дворі: перші підсумки

В Гостиному дворі в Києві тривають термінові протиаварійні роботи на замовлення МКІП. Про перші результати розповів міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

Олександр Ткаченко про реставрацію Гостиного двору для Укрінформу

Одним із резонансних об’єктів “Великої реставрації”, безумовно, є Гостиний двір у Києві. 

Перед святами, подивитись, як  ведуться роботи у перші дні відновлення Гостиного двору, приїхав міністр культури й інформаційної політики Олександр Ткаченко.

Екватор протиаварійних робіт в Гостиному дворі пройдено

В Гостиному дворі в Києві  тривають  термінові  протиаварійні  роботи  на  замовлення  МКІП. 26 січня Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики, відвідав об'єкт. 

У Гостиному дворі протиаварійні роботи вийшли на фінішну пряму

Контакти
Реставрація_5.png

info@mkip.gov.ua

01601, місто Київ,

вул. Івана Франка, 19

  • 546310
  • Facebook
logo_mkip_rgb-08 (2).png

© 2022 Proudly created with Wix.com

bottom of page