
.png)
ВЕЛИКА РЕСТАВРАЦІЯ:
НОВЕ ЖИТТЯ ГОСТИНОГО ДВОРУ
Тривають: протиаварійні роботи


Гостинний двір має непросту долю. Цей монументальний торговий комплекс на Контрактовій площі на Подолі у Києві був зведений у 1809-1813 роках за проєктом Луїджі Руска. А наприкінці ХІХ століття - перебудований за проєктом Андрія Меленського. За сто років - знесений та відбудований заново за первісним проєктом Луїджі Руска архітекторкою Валентиною Шевченко (у 1983—1990 роках). У 2013 історичне місце намагалися перебудувати під звичайнісінький торговельний центр. Та силами небайдужих громадян 22 лютого 2014 року в Гостинному дворі припинилися всі будівельні роботи.
Тривалий час Гостиний двір знаходився в занедбаному стані. Будівля отримала значні ушкодження, інженерні системи зруйновані, а територія засмічена.


За ініціативою міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка Гостиний двір перейшов у сферу управління МКІП.
З травня 2021 року Гостиний двір є пам’яткою національного значення (постанова Кабінету Міністрів України від 19 травня 2021 року № 506 «Про зміну категорії пам’яток культурної спадщини», охоронний номер 260097/1).
З 26 серпня 2021 року Гостинний двір знаходиться під державною охороною.
Наразі триває процес порятунку та відновлення Гостиного двору як унікальної культурної пам'ятки в самому серці історичного Подолу.

Яким буде відновлений Гостиний двір?
Яким саме буде Гостиний двір - вирішать містяни та фахівці (історики, реставратори, архітектори, урбаністи).
Вперше в Україні історичне місце відреставрують з урахуванням потреб сучасних містян. Йдеться не тільки про ремонт будівлі, але і про нове життя всієї Контрактової площі.
Вже зроблено:
Дослідження
Контрактової площі
Опитування киян щодо майбутнього історичного місця
Проєктний семінар “Гостиний двір: Фокус уваги - візія”
Дослідники громадської організації «Урбанина» вивчили Контрактову площу, проаналізували транспортні та людські потоки, а також типові маршрути, зробили історичний та архітектурний аналіз.